Home > 1. JYJ Haber/News > [INFO] Jaejoong’s MINE mini-album – Track List

[INFO] Jaejoong’s MINE mini-album – Track List

08/01/2013

[Bilgi] Jaejoong'un MINE Mini Albümü – Şarkı Listesi ve Açıklamaları

English

JYJ'in duygusal, hassas ve sevgili vokali Kim Jaejoon'un ilk solo mini albümü "I" (Haberde yanlış belirtilmiş albüm adı: "Mine" olacak.)

JYJ Albümü ile dizilerinin ve filmlerinin şarkılarında şarkılarında bir şarkıcı-söz yazarı olarak görülen Kim Jaejoong, bu albümününde yardımcı prodüktörlüğünü yaptı.

Kim Jaejoong, Sinawe'nin vokali Kim Bada iş birliğiyle ve yalnızca kendisinin vurucu sesiyle hakkı verilebilecek şarkılarla bir rock albümü yapmak istedi. Çıkış yaptığından beri geçen 10 yılından sonra tüm şarkıların sözleri sizleri doğrudan yakalıyor ve onun bir şarkıcı ve aktör olarak çalışırken ki hisleriyle sizleri etkisi altına alıyor. Albüm, müzik vasıtasıyla onun hayatı hakkında dürüst bir itiraf da ayrıca.

01 One Kiss (Söz: Kim Jaejoong – Beste: Kim Bada – Aranje: Sean) 

"One Kiss" tamamen synthesizer*(elektronik müzik aletleriyle ilgili bir terim) kullanılarak yapıldı ama hard** bateri ve crunchy** gitar sesleri gibi rock elementlerini içeren bu şarkı Kim Jaejoong'un titrek husky sesiyle harmanlandı(**Rock ile ilgili terimler). Şarkının kuvvetli sesine rağmen, şarkı sözleri melankolik ve derin bir iz bırakmış geçmişin hatırlanması hakkında.

02 Mine (Söz: Kim Jaejoong – Beste: Kim Bada/Sean – Aranje: Kim Bada/Sean)

"Mine" mini albüme adını veren parça; vurucu vokali ve şarkının olağan üstü yorumlanması ile Kim Jaejoong'un seçkin şarkı söyleme yeteneğini gözler önüne seren bu şarkı Kim Bada tarafından aranje edildi. Şarkının ortalarında gitarın muhteşemliği ve kristal dokusu, dinleyenleri bir tünelin için yarışıyormuş gibi hissettiriyor.

03 내안 가득히 (Söz: Jeon Haeseong – Beste: Jeon Haeseong – Aranje: PJ/Kim JinHoon)

Kim Jaejoong'un melodik sesiyle başlayan ve onun hassas duygularını belirten, modern bir rock ballad. Bu nazik melodi ve sözler aşk, arkadaşlık ve ilişkiler hakkında ve aşkını itiraf eden biri hakkında bir hikayeye çok uyuyor.

04 나만의 위로 / Kendim İçin İyileşmek (Söz: Kim Jaejoong – Beste: Kim Jaejoong – Aranje: Kwon Binji)

Kim Jaejoong'un giden sevgilisine duyduğu hasreti içeren tatlı bir melodi ve üzücü sözler. Bu nazik melodi şarkının duygusal kısmına kadar gitgide yükselerek güçlü bir melodiye dönüşüyor.  Şarkının ikinci yarısında ise Kim Jaejoong'un rock vokali gerçekten etkileyici.

05 All Alone (Söz: Kim Jaejoong – Beste: Kim Jaejoong/Kim Sejin – Aranje: Kim Sejin)

"All Aloneé 'un olağanüstü piyano melodisi, şarkı boyunca Kim Jaejoong'un duygusal vokali ile şiirsel bir atmosferi çağrıştırıyor. Şarkı sözleri güzel ama zihnimizin arkasında saklanmış üzücü bir hatıra hakkında. Eğer gözleriniz kapalı dinlerseniz en üzücü ama en güzel hatıranın görüntüsünü göreceksiniz.

Ç/N: Korece şarkının adı, İngilizce çevirisinden tam olarak emin olunamadığı için Korece olarak bırakılmış.

 

Source: SYNNARA
Translated by: @rubypurple_fan of JYJ3
Shared by: JYJ3 + JYJ Turkey

Türkçe Çeviri: Betül @LunaReds, www.jyjturkey.com

JYJ Turkey KONSER ANKETİ İÇİN TIKLAYINIZ!

Tags: all alone born free composer jyj kim bada Kim Jaejoonh mine my your one kiss