Home > 1. JYJ Haber/News | JYJ Röportajları > [INTERVIEW] 120615 Kim Junsu, listening to my favorite music and singing as much as I like….such a perfect genre like this exists?

[INTERVIEW] 120615 Kim Junsu, listening to my favorite music and singing as much as I like….such a perfect genre like this exists?

16/06/2012

Kim Junsu: Favori müziğimi dinliyorum ve istediğim kadar söylüyorum… daha önce bu kadar mükemmel bir tarz var olmuş muydu?

English 

■ FOCUS’un 9. yıldönümünü kutlamak için yıldız geçidi röportajı – Ulusal müzikal aktörü Kim Junsu

FOCUS’un halkla buluşmasının 9. yıldönümü.
Herkesten cesaret almamış olsak bu kadar ileri gidemezdik.
Ayrıca, bunca yıl FOCUS ile birlikte olan çok sayıda ‘ulusal star’ tebrik mesajları yolladı ve ‘ulusal gazeteye’ olan inançlarını ifade etti – FOCUS.

Şimdi üçüncü konuğumuz olan, ‘ulusal müzikal aktörü’ olarak yükseklere tırmanan JYJ Kim Junsu ile tanışalım.

Ulaştığı başarı ile tatmin olmayıp, efor sarfetmeye ve kendini geliştirmek için yeni zorluklarla yüzleşmeye devam ediyor. Bize kendi hikayesini anlattı.

 

Editörün yorumu

‘Tears of heaven’ı seçtim çünkü müziğini seviyorum
Hayatımın karakteri ‘Mozart’
“Müzikal bana sonsuz bir ilham veriyor.
Solo albümüme çok etkisi oldu.”

Artık ‘müzika aktörü’ ünvanı onun için garip değil. Başlangıçta, müzika dünyasına dair en ufak bir şeyi bile bilmemesine rağmen ortasına atladı, ama müzikalin içine daha çok daldıkça, çekiciliğine daha da çok kapılıyor. Solo albümünü yayınlamasının ardından düzenlediği ilk özel konserinde ‘Elisabeth’ müzikalinden ‘The Last Dance’, ‘Mozart’ müzikalinden de ‘I am music’ ve ‘Why can’t you love me’yi de söyledi. Bu şarkıları söylediğinde kalbindeki derin duygularla tıkanması ilk veya ikinci defa olmuyor.


‘En iyi idol yıldız’ ünvanından kolayca zevk alıyordu ama şarkıcı ve müzikal aktörü Kim Junsu, ‘zorluklar’ içinde zevk alıyor. Ona göre, müzikal başka bir başlangıç, kendi şarkılarını ortaya çıkardığı başka bir sahne.

“Bir tarz nasıl bu kadar mükemmel olabilir? Sevdiğim müziği dinlerken ve söylerken çok sayıda karakterin hayatını yaşadım. Ayrıca, izleyicinin hislerini de ortaya çıkarabiliyorum. Artı, tüm oyuncuların ve ekibin müzikal sahnesi için samimi sevgisi ve tutkusu gerçekten harika. Müzikal hiç şüphesiz olağanüstü.”

Pek de kolay bir yol değildi. O zamanlar, müzikallerde oynayan idoller hakkındaki önyargı çok büyüktü ve önceki şirketi ile olan anlaşmazlık da ona çok acı çektirmişti. Teklifi geri çevirseydi şaşırtıcı olmazdı.

“Yüküm çok fazlaydı. Kendi kendime, bunu yapmamın bir yolu olmadığını söyledim. Ancak, ‘Mozart’ın şarkılarını dinledikten sonra, müziği gerçekten sevdim. Hikayenin ve şarkı sözlerinin bazı kısımlarında durumla bağlantı kurabileceğim yerler varı bu nedenle rol yaparken, karakterime daha çok bağlandım.”

‘Mozart’ müzikali onu çok iyi yansıtıyor, o kadar ki ‘Xiahzart’ (Xiah + Mozart) şeklinde yeni bir kelime türedi. Ardından, güzel müziğinden ötürü seçtiği ‘Tears of Heaven’da, sevgilisinden ayrı olan karakterinin üzüntüsünü aktarırken çok gözyaşı döktü. Ayrıca, ‘Elisabeth’ de çekici bir şekilde betimlediği üstün ‘Death’i asla unutmayacak. Hayatında şimdiye kadar oynadığı müzikallerdeki en iyi karakteri seçmesini istedik.

“Müzikal bana sonsuz ilham veriyor. Bir şarkıcı olarak, sahnede dururken izleyicilerin ani reaksiyonu bana güç ve heycan verir, müzikaller bana tepkiyi günden güne çok farklı izleyici kitlelerinden almayı öğretti böylece sıradaki performans için kendimi geliştirebildim. Bu sefer, solo albümüm müzikallerden oldukça ilham aldı.”

Kendini başarılı bir şekilde idol şarkıcıdan müzikal aktörüne dönüştürdü, şimdi yeni bir zoluk bekliyor. Bir yapımcı olmak veya OST’e katılmakla çok ilgileniyor. Birşeyi yapmaya başladığında, her zaman sonuna kadar götürmek zorunda. Bu azimli kişilikle, diğer kulvarlarda meydan okumaktan korkmuyor. Bir kere tatlının tadını almaktansa on kere acıyı tatmaya razı.

“Bence ‘meydan okuma’nın manası, başarılanla yetinmemek ve daha iyi yanlarını göstermek için çabalamaya devam etmek. Bir yapımcı olmam için hala çok erken ama o işi yapabilecek yeterli becerim olduğunda, kesinlike denemek istiyorum. Ayrıca, OST’i yoluyla yapıma(diziye) çok farklı duygular gönderebiliyor olmayı seviyorum. Sahip olamadığımı hayal etmektense, şuanda sahip olduğuma minnetar olurum ve doğal olarak mutlu olurum. O an gerçekten mutlu olduğumda, yeni bir meycan okuma denemek istiyorum.”

       Kim Junsu bir futbolcu mu?

Kim Junsu’nun beyin haritası basit. %50’si müzikle dolu , %50’si de futbolla. Müzikle alakalı işler yaptığında aklının %100’ü müzikle doluyor ama futbol sahasında %100 futbola odaklanıyor.Futbolu ne kadar seviyorsa müziği de o kadar seviyor.

“Muhtemelen biliyorsunuzdur ama, ben şuan ünlülerden oluşan FC MEN futbol takımındayım. Futbolu gerçekten seviyorum. Stresi atmak için yakın arkadaşlarımla rutin bir buluşma, onlarla konuşmak ve beraber futbol oynama benim için çok özel. Geçmişte, arkadaşlarımla bir fincan çay içmeye bile vaktim yoktu. Sürekli çalıştığım korkunç bir döngü içerisindeydim. Şimdi zor zamanlar geçirdiğimde, huzuru günlük rutinimde buluyorum.”

Not: Junsu’nun FOCUS için imzasında ‘FOCUS’un 9. yıldönümünü tebrik ederim. Müzikal aktörü Kim Junsu” yazıyor.

haber: The Daily FOCUS
ing. çeviri: SweetieXiah of JYJ3
çeviri: asude @LunaReds, www.jyjturkey.com

Tags: elisabeth focus junsu mozart muzikal ropörtaj Tears of Heaven