Home > 1. JYJ Haber/News > [JPN NEWS] 121210 JYJ reached court settlement in Korea; Unable to hold activities in Japan due to continuous dispute

[JPN NEWS] 121210 JYJ reached court settlement in Korea; Unable to hold activities in Japan due to continuous dispute

10/12/2012

[Japon Haberi] 121210 JYJ Kore’de anlaşmaya vardı; sürekli devam eden anlaşmazlıklar nedeniyle Japonya’da aktif olamıyorlar

English

JYJ3’ün notu: Aşağıdaki makale Japonya’daki sansasyonel basının JYJ ve SM anlaşmaya varışı ve JYJ’in Japonya’daki aktivitelerini nasıl rapor ettiğini gösteriyor. Bu tarz gazetelerin JYJ hakkında kötü izlenim vermesi bir ilk değil.

Lütfen 18 Ocakta Avex ve C-Jes Entertainment arasında duruşma olacağını unutmayın. Japon davasını takip edenler bilirler, Avex, JYJ’in Japonya’da aktif olamaması için SM ve JYJ arasındaki kontratı bahane etmişti. Fakat şu anda JYJ’in SM ile olan kontratı iptal olduğundan Avex savunmasını yapabilmek için şu anda tartışma içerisinde. Umarız aşağıda yazanların aksine JYJ Japonya’da ilerleme kaydedebilir.

JYJ Turkey’nin notu: Yukarıda da bahsedildiği üzere JYJ ve SM arasında artık herhangi bir ilişki kalmadığı için JYJ Japonya’da da hakkını arayabilir. Bizler ise JYJ’yi her konuda desteklemeliyiz ve fanların gücünü göstermeliyiz. Asla umutsuzluğa kapılmayın ve sonuna kadar JYJ’yi desteklemeye devam edin.

28 Kasımda Koreli grup JYJ’in 3 üyesi SM Entertainment (SM) ile Kore’de şirketin kontratı konusunda anlaşmaya vardı.

Jaejoong (26), Yuchun (26) ve Junsu, eski Tohoskinki üyeleri, Temmuz 2009’da kontratları 14 yıl gibi bir süre ile uzun olduğu ve adaletsiz koşulları olduğu dava açmışlardı.

Ek olarak 2010 Nisan ayında 3 üye yeni bir şirket ile anlaşma imzalayıp JYJ grubunu kurdular. Bununla birlikte fanların umutları boşa çıktı ve grup JYJ ve Yunho (26) ve Changmin’den (24) oluşan Tohoshinki olarak ikiye ayrıldı.

Dava açılalı 3 yıl 4 ay geçmişti. Karşılıklı anlaşma ile SM  ve JYJ arasındaki tüm davalar düştü ve her iki tarafta birbirlerinin aktivitelerine karışmama anlaşmasına vardılar.

Koreli eğlence endüstrisinden biri JYJ’in geleceği hakkında konuştu:

“İlk olarak şimdiye kadar her türlü medya kuruluğu SM ile olan ikili kontrat yüzünden JYJ’ye kapanmıştı ve bu da üyeleri drama, müzikaller gibi istenmeyen girişimlerde çalışmaya itti. Bu mahkeme anlaşması SM ve JYJ arasındaki bağlarım tamamen koptuğunu işaret ediyor ve Junsu tekrar Tohoshinki olarak 5 kişi sahne almak istese de 5 üyenin grup ola olasılığı yok oldu. Fakat bundan sonra JYJ üyeleri JYJ olarak konser ve TV aktiviteleri yapabilecekler. Elbette yeni şarkılar yayınlamaları da mümkün.”

Eğer bu doğruysa Japonya’daki aktivitelerini de bekleyebiliriz fakat durum biraz karışık.

“Şimdi JYJ Japonya’da devam eden anşlamazlıklar yaşıyor. Bir anlaşmaya varılmadan Japonya’daki aktiviteleri imkansız.” dedi bir yetkili müzik endüstrisinden.

Aslında geçen senen Japonya’da planlanan JYJ aktiviteleri iptal edilmek zorunda kaldı. Mahkeme kararı gelecek yıl ocakta çıkacak olabilir ama bir süt mahkemeye başvurulması büyük olasılık. Dava sürekli ertelenerek devam edecek gibi. Bu durum bir sonuca varana kadar JYJ’in Japonya’da bir kaç sene içinde aktif olması mümkün değil gibi gözüküyor.

Source: Jyosei Seven (20th Dec 2012 issue) via news-postseven
Translated by: @Jen_BabyLove
Shared by: JYJ3

 Türkçe çeviri: esra@LunaReds, www.jyjturkey.com

Tags: avex jyj lawsuit sm