2. The Beginning

The Beginning – JYJ’nin ilk İngilizce albümleri

Çıkıs tarihi: 14 Ekim 2010
Kayıt: 2010
Müzik türü: Pop, R&B
Uzunluğu: 29:16
Şirket: Warner Korea
Albümden çıkan single çalışmaları:
“Ayyy Girl feat. Kanye West, Malik Yusef”

The beginning albümü Güney Koreli eski TVXQ üyelerinden oluşan JYJ grubunun çıkış albümüdür. Grubun Japonca mini albümleri olan The..’dan sonra yayınladıkları ilk İngilizce albümleridir. 14 Ekim 2010 tarihinde Warner müzik şirketi adı altında yayınlanmıştır. Albümün çıkmasına 2 hafta kala normal versiyonu 50,000 kopya ön sipariş almış, 99,999 kopya ise satın alınmıştır. Albümün özel versiyonu ise 400.000 ön sipariş almıştır. Albüm Amerika da dijital olarak 16 Ekim tarihinde yayınlanmıştır, fakat daha geniş çaplı dağılımı 2011e bırakılmıştır.

Albümün gelişimi ve oluşu:
Albüm tamamen İngilizce olsa bile kayıt esnasında Jaejoong ve Junsu’nun İngilizceleri yeterli değildi. Albümün çıkış süresinde hala İngilizce dersleri almaktaydılar.

Tanıtım:
Albümün ilk single çalışması Kanye West ve Malik Yusef ile söyledikleri Ayyy Girl şarkısıdır. Şarkı Gaon listelerinde Kore’de 19uncu sıraya girmiştir. Albümün en sevilen şarkısı olan Empty şarkısına klip çekeceklerini söyleseler de, bu şarkıyı klip çekilmemiştir. Bu şarkı tanıtım olmadan listelerde (Online listelerde) 18inci olmuştur. Grup Ekim ayından Kasım ayına kadar Asya’da turneye çıkmıştır. Bu turne Seoul şehrinde iki show ile başlayıp ve biletler 15 dakikanın içinde satılmıştır. Gelirin bir kısmı World Vision derneğine bağışlanmıştır.

Grup Amerika’nın New York, Las Vegas ve Los Angeles şehirlerinde konser vermek istedi fakat P1 vize sorunları yaşadılar. Konser vereceklerini önceden duyuruldukları için hayranlarının üzüleceğini bilen grup üyeleri Amerika’da kendi ceplerinden karşılayarak konserler vermiştir. JYJ’nin şirketi C-Jes Entertainment vize problemlerinin altında başka şeyler olabileceğini söyledi.
Grubun planlanan diğer konserleri (Seattle,San Francisco ve Hawaii) de iptal edildi. Grubun New York’ta hayranlarına özel verdiği konsere 6400 kişi geldi, ki bina 3400 kişilik.

Grup Billboard dergisinin Kasım ayında yer almıştır, bu sebeple site 2010 senesinin en yüksek günlük trafiğini yaşamıştır.

Resmi Mahkeme Emri:
JYJ üyelerinin eski grupları olan TVXQ’nun şirketi SM Entertainment 8 Ekim tarihinde bu albümün satışı için mahkemede dava açtı. Buna rağmen SM Entertainment’in bu isteğini kabul etmedi ve albüm satışı 14 Ekimden itibaren devam ettirildi.
Bu davanın konu olması Guney Korede grup üyelerin SM Entertainment’e olan davalarının bir karara varılmaması ile ilgiliydi.2010  Aralık tarihinde mahkeme JYJ yararına karar vermiştir, mahkeme hala sürmektedir.