4. Reklam Kampanyaları

Hayır severlik / Reklam Kampanyaları


2011 Ağustos ayında Birleşik devletler adında UNAIDS elçileri oldular. JYJ ve UNAIDS beraberce insanları HİV/AİDS konusunda bilinçlendirmek için kampanya başlattılar. Twitter’da #LoveAlways yazısı ile zaman zaman hatırlatmalar yaparak, projeyi tanıttılar.


2011 Kasım – Aralık ayları arası, World Vision ve Elle Korea ile beraber Sudan’a ağaç dikme projesini tanıttılar. Projenin adı ‘Mango Tree Project’ ve amacı Sudanlı çocuklara mango ağaçları ile umut olmak. JYJ, şirketlerinin diğer sanatçıları Park Yoohwan ve Song Jihyo ile 20,000 mango ağacı dikmenin faydalarına dikkat çekmek için İngilizce, Korece, Japonca videolar çektiler. Mango ağaçları hem bir umut simgesi, hem yemek sağlayacak, hemde çocukların buluşa bilecekleri bir nokta olabilecek, hemde sınıf haline getirtile bilecek.


JYJ grubun The Beginning Showcase World Tour 2010 turnelerinin ilk iki konserinden elde ettikleri gelirin bir kısmını World Vision İnternational kurumuna bağışlamıştır.


2011 senesinde Japonya’nın Tohoku şehrinde meydana gelen deprem ve tsunami’den sonra JYJ World Vision Yaponya’ya 600,000,000 won bağışlamıştır. Kurumun başta toplamaya çalıştığı miktarın tamamını bağışlamışlardır. JYJ yıllardır Japon hayranhttp://www.jyjturkey.com/wp-admin/post.php?post=4558&action=edit&message=1larının ve halkının kendilerine verdiği sevginin ve desteğin karşılığında Japon halkına destek ve umut vermek istediklerini belirtmiştir, bu bağışları sayesinde başkalarının bağışta bulunmalarına ön ayak olmuşlardır. Deprem sırasında JYJ üyesi Kim Junsu’da DVD çekimleri için Japonya’daydı. Bu yardımların yanı sıra JYJ yardım konseri düzenlemek istediğini açıklamış, sonrasında bu konser iptal edilmiştir. Fakat JYJ pes etmeyerek kendi ceplerinden karşıladıkları 2 yardım konseri düzenlemiş bütün gelirini depremzedeler için kullanmıştır. JYJ’nin deprem bölgesine yaptıkları yardımları bu 3 haberden okuya bilirsiniz. 1,2, 3


Tayland’ı sel basınca JYJ Kasım ayında 200,000,000 won bağışlamıştır. Bu miktar World Vision kurumunun Tayland için toplamak istediğinin iki katıdır. Bu bağışlarla yemek, su, çadırların yanı sıra benzeri ihtiyaçlar için kullanıldı. Japon hayranlarına yaptıkları gibi Taylandlı hayranlarına da destek mesajı içeren bir video yolladılar.

JYJ grubu hükümetin bir çok projesinde ‘Kore’nin yüzü’ olarak elçilik yapmıştır.


Kim Yuna, Park Ji Sung, Park TaeHwan ve Edward Kwon ile birlikte 2010 senesinde Seoul’da yer bulan G-20 zirvesine tanıtım amaçlı katılmışlardır.


Başbakan ile beraber dünya OKTA gününe iyilik Elçileri olarak katılmışlardır. (OKTA= Dünya Denizaşırı Kore Esnafı Derneği).


Aynı zamanda dünyanın 7 harikasından biri olabilmesine katkıda bulunmak için Jeju Adasının onursal elçileri seçilmişlerdir. Sayelerinde Jeju Adası dünyanın 7 harikaları listesine girmiştir.

2011 senesinde radyolarda, televizyonlarda, billboardlarda ve gazetelerde reklamları çıkan ‘Do it now’ (Şimdi yap!) sloganı ile tanınan ‘2011 Özel Kimlik Bilgilerini Koruma Kampanyasının’ yüzü olmuşlardır. Bu kampanya Kore İletişim Kurumu ve Kore İnternet ve Güvenlilik Şirketinin katkıları sayesinde oluşmuştur.

JYJ aynı zamanda Kore Teknoloji ve Fen eğitim bakanlığının elçileridir. İnternet üzerinden gençlere ‘kavgasız, karmaşadan uzak okul hayatı sağlamaları’ için mesajlar vermektedirler.

JYJ Manchester United oyuncusu Park Ji-Sung’un derneği JS Derneğinin Vietnam’da düzenledikleri turnuvanın ilk gününe katılarak, bu projenin Asya ülkelerinde duyulmasını sağlamıştır. Bu projenin / turnuvanın amacı gelirden elde ettikleri miktar ile genç futbolcuların/sporcuların yetiştirile bileceği gelişim/kültür programları oluşturmak ve böylelikle Vietnamlı çocuklara ümit olmak.

Bu projenin destecisi olarak JYJ Vietnamlı atletler ve 15 Koreli ve Japon futbolcu ile beraber Vietnam’da bir spor kliniğini ziyaret etmiştir. JYJ’nin futbol hastası olarak bilinen ve ünlülerin takımı FC Men’in kaptanı olarak bilinen Kim Junsu da bu maçta oynamış, en sevdiği futbolcularda sahada olma şansını yakalamıştır.