Home > 1. JYJ Haber/News > [NEWS] 121203 JYJ’s Agency Sued Over 20 Netizens For Malicious Comments

[NEWS] 121203 JYJ’s Agency Sued Over 20 Netizens For Malicious Comments

04/12/2012

[Haber] 121203 JYJ’in Şirketi 20’den Fazla İnternet Kullanıcısına Kötü Niyetli Yorumlarından Dolayı Dava Açtı

English

 

JYJ’in şirketi internet üzerinde JYJ hakkında yanlış söylenti yayan internet kullanıcılarına uyarı mesajı gönderdi.

3 Aralıkta C-Jes Entertainment kendi web sitelerinde “Yanlış Bilgi Yayma ve İftira ve Bunların Yasal Sonuçları ile İlgili Uyarı” başlıklı bir post yaptı.

Postta şunlar yazıyordu:

“Bizler, JYJ(Jaejoong, Yoochun ve Junsu) hakkında yanlış ve kötü niyetli bilgilendirme yapan tüm internet kullanıcılarını net bir şekilde uyarıyoruz. Eğer C-Jes sanatçılarından her hangi biri yanlış bilgi içeren karalayıcı ve iftirada bulunan yazılardan zarar görürse, bizler onları siber suç birimine bildireceğiz ve yasal işlem başlatacağız.”

“Sadece bu yılda şimdiden 20’den fazla internet kullanıcısına yasal sonuçlarla karşı karşıya kalmalarına yol açacak davalar açtık. Reşit olmayanlar için ise aileleri bilgilendirildi ve zabıt tutturuldu.”

“Son zamanlarda yine birçok internet kullanıcısına DC Inside’da JYJ’i ve JYJ’i seven fanlarını yaralayan karalayıcı yazılarından dolayı dava açtık. Eğer bu tür postlar yapılmaya devam ederse, onları siber suç birimine bildireceğiz ve yasal işlem başlatacağız.”

Bu arada JYJ ve Sm arasındaki uzun yasal savaş kısa süre önce sonuçlandı.

Credit: Soompi

 

Koreli İnternet Kullanıcılarının Tepkileri

Başlık: JYJ’in şirketi “Sadece bu yıl, nefret dolu yorum yazan 20’den fazla internet kullanıcısı dava ettik.” diye açıkladı

Kaynak: Newsen via Nate

1.[+747,-79] Onları sevip sevmemeniz bir tarafa, eleştiri her zaman kabul edilebilirdir. Nedir kabul edilebilir olmayan: yanlış söylentiler yaymak ve nefret mesajları bırakmak.

2.[+686,-96] Nefret mesajları yollayan internet kullanıcıları gerçek hayatta yalnızca kaybedenlerdir

3.[+653,-82] Kendini nefret mesajları yazmaktan alıkoymak bir başlangıçtır ama bence dava gibi bir sonraki taşınmış şeyler de doğru yolda atılmış bir adımdır

4.[+164,-5] Bu internet kullanıcıları onların yaramaz parmakları sayesinde bu kışta kendilerini sıcak polis merkezinde bulmuşlar gibi gözüküyor! Yani neden böyle şeyler yazmak zorundasınız ki… cık cık cık..özellikle de sizi ilgilendirmeyen insanlara.

5.[+164,-6] JYJ’i önemsemediğini iddia eden bir sürü insan her zaman vardır ama her zamn çıkan ilk makalenin hemen sonunu getirirler, kkk

 

Credit: NetizenBuzz
Shared by: JYJ3

Türkçe Çeviri: Betül @LunaReds, www.jyjturkey.com

Tags: c-jes C-Jes Entertainment jyj kim jaejoong kim junsu park yoochun