Home > 1. JYJ Haber/News | JYJ Röportajları > [NEWS] 130111 Exclusive Interview with Yoochun in Beijing (Sina Entertainment)

[NEWS] 130111 Exclusive Interview with Yoochun in Beijing (Sina Entertainment)

17/01/2013

[Haber] 130111  Yoochun ile Beijing’de özel röportaj (Sina Entertainment)

English

 

JYJ üyesi Park Yoochun’un C-Jes tarafından düzenlenen Beijing’deki medya gününde Sine Entertainment özel bir röportaj yaptı.

Çin’e resmi ziyaret; Beijing hayal ettiğim kadar soğuk değil

Çin’e ilk ziyareti olmasa da konser, fan buluşması ya da performans amaçlı olmayan ilk yolculuk.Park Yoochun genelde Korelilere özel çalışma tutumu gösterdi. “Missing You” çekimleriyle meşgul olduğu için Çin medyasına kişisel olarak teşekkür etme şansı olmadığını söyledi. Bu yolculuk özellikle teşekkür için yapıldı.

Beijing hakkındaki izleniminden bahsederken kendini çok soğuk olacağına hazırlamış ama Seul kadar soğuk değilmiş. Beijing yemekleri hakkında, sürekli müşterisi oldukları küçük bir restoran olduğunu ve patronun artık Korelileri anladığını ve ona göre özel şeyler yaptığını ve menüde olmayan şeyleri de sipariş edebildiklerini söyledi.Bu sefer Beijing’deyken yemek istediği şey koyun eti ve şiş kebap.

Duygusal açıdan iş seçimi;gerçek karakteri  Jung Woo ve Lee Gak karışımı

2012’de 2 hit drama “Rooftop Prince” ve “Missing You” ile Park Yoochun hiç olmadığı kadar popülerliğin tadını çıkarıyor. Şarkıcılık zamnından olan hayranlarının yanı sora drama hayranları da bugün basın konferansının dışındaydılar, sadece idollerini bir kez olsun görmek isteyen kalabalık fanlar toplanmışlardı.

Basın konferansı esnasında rol aldığı hit dramalar sürekli konuşma konusu oldu. Yaptığı işteki harika başarı hakkında konuşurken, ilk işi “Sungkyungkwan Sacandal” hakkında , nasıl seçim yapacağını bilmediğini sadece etrafındakilerin görüşlerini dinlediğini söyledi. Fakat yakın zamandaki işleri “Rooftop Prince” ve “Missing You” için kendisinin senaryodan etkilenip seçtiğini söyledi. RTP’deki en derin hatırası sorulduğunda her zaman çatı katındaki düğünü hatırladığını söyledi; atmosfer çok hüzünlüydü ve ekip bile ağlamıştı. Missing You, RTP’den daha fazla öpüşme sahnesi içeriyor denildiğinde pek ikna olmuş gözükmedi ve RTP’de aslında daha fazla öpüşme sahnesi olduğunu söyledi fakat izleyicilerin Missing You’da atmosferden etkilenip yanlış izlenime kapıldıklarını söyledi.

Gerçeke karakteri hakkında konuşurken Han Jung Woo ve Lee Gak karışımı olduğunu söyledi; Lee Gak’ın özgürlüğünü kaybetmeden sahip olduğu sorumluluk duygusu ve Jung Woo’nun bebekçe ve şımarık  davranışları ve şakacı özelliği. Ayrıca kendi ilişkilerinde gururlu olduğunu ve çalıştığı oyuncularla iyi ilişkiler geliştirip hala bugün bile görüştüğünü söyledi. RTP ‘nin internette en fazla tık alan dizi olması konusunda Park Yoochun duyduğunda şaşırdığını söyledi. Herkesin merak ettiği Missing You hakkında çok ağzı sıkıydı ve dana senaryonun çıkmadığını söyledi fakat trajik bir son istediğini ve senaristten sonunda kendisini öldürmesini istediğini söyledi.

Çin marketine girmek mümkün olabilir; bir savaş filminde oynamak istiyor

Bu medya etkinliği Park Yoochun’un Çin marketine ilk adımı olarak görülebilir. Bunun hakkında o oldukça dürüst fikirli ve eğer uygun bir senaryo olursa her an için olabileceğini söyledi. Ayrıca bir çok farklı iş için tekli aldığını ama henüz karar vermediğini söyledi.

JYJ üyesi Kim Jaejoong beyaz perdeye “Code Name: Jackal” ile giriş yaptı bile; onun da bu adımları takip edip etmeyeceği sorulduğunda acelesi olmadığını söyledi. Şöyle dedi, “30-40 yaşına kadar bekleyin yeni rollere meydan okumam için; filmler için şimdilik bekleyeceğim.” Denemek istediği film türü sorulduğunda 3 seçenek verildi; aşk, aksiyon ve komedi. Cevabı beklenmedikti, savaş filmi. Şöyle espri yaptı, “Aslında korku filminde oynamak istiyorum fakat o kadar korkuyorum ki bu fikirden vazgeçtim. Şimdi savaş filminde oynamak istiyorum, 5 yüz atın bana doğru dörtnala  koştuğu sahnesi olan bir savaş filmi.”

“Missing You” için çok çabaladım. Harry sorunlu bir karakter.

Park Yoochun son zamanlarda popüler dizisi “I Miss You” sayesinde çok daha fazla hayranın dikkatini çekti. Oyuncuların göz dolduran performansları hikâyeye renk kattı, fakat çekimler sırasında hikâyenin hüzünlü gidişatı ve soğuk hava Park Yoochun’a zor zamanlar yaşattı. Çekimler yapılırken hangi konuda daha çok zorlandığı sorulduğunda Yoochun “Ağlama sahnelerinin çokluğu yüzünden çok enerji kaybettim. Repliklerimi söylerken soğuk hava sebebiyle sürekli durakladım.” dedi ve seyircilerin, Jung Woo’nun “Ağlamıyorum, bunun sebebi rüzgâr,” satırlarını hatırlamasına yol açarak ve gerçek ve ilginç görünerek, ayrıca şöyle dedi, “Dondurucu rüzgâr esince gözlerin sulanması o kadar kolay değil”.

Kendisinin Jung Woo’ya mı yoksa Harry’ye mi daha yakın olduğu sorulduğunda “Tabii ki Jung Woo’yla daha benzerim, beklemekte iyiyimdir. “ dedi. Bu sözünü açıklarken Harry’nin takıntılı bir kontrol manyağı olduğunu ve bunun bir hastalık olduğunu, kendisininse prensiplerinden vazgeçmeyecek şekilde sevdiği kadına yeteri kadar güven vereceğini söyledi.  Dizide Jung Woo aşkı için 14 yıl bekliyor, Yoochun da bununla ilgili “14 yıl hikâyeyi çok güzelleştiriyor, fakat gerçekte bu hiç de kolay değil. Çok uzun bir süre.” dedi.  Bunu söylerken “Hayal etmesi bile zor!” der gibi bir surat ifadesi yaptı, gerçekten çok tatlıydı.

Missing You’nun mutsuz sonla bitmesi tutarlı bir şey. Çekimler bittikten sonra Küba’ya seyahate gitmek için sabırsızlanıyorum.

Daha önceki bir röportajında Yoochun açık bir biçimde dizinin mutsuz bitmesini istediğini belirtmişti. Bitime 2 bölüm kala dizinin nasıl biteceği doğal olarak herkes için merak konusu oldu. Bununla ilgili Yoochun, “Çevremdekiler bu konuda benimle aynı fikirde olmasa da, mutsuz son dileğim değişmedi. Dizi mutsuz bitmek zorunda değil, fakat olaylar zincirinin şimdiye kadarki ilerleyişine göre sadece Jung Woo’nun ölmesi hikâyeyi tutarlı kılacak ve her şey mantık çerçevesine oturacak.” dedi.

Park Yoochun 2012 yılında Rooftop Prince ve I Miss You dizilerini art arda çekti ve ikisi de mükemmel sonuçlar aldı, fakat kendisi çok iyi dinlenemedi. Çekimler bittikten sonra en çok ne yapmak ve nereye gitmek istediği sorulduğunda kurduğu hayali gözlerinin önüne getiriyormuş gibi durdu ve “Missing You bittikten sonra seyahate çıkmak istiyorum. Eğer bir yer tercih etmem gerekirse bu Küba olur, böylece rahatça dinlenebilirim.” dedi.

JYJ albümü planlar arasında. Pekin’de ördek kızartma yemek istiyorum.

2013 başlayalı çok az zaman geçmesine rağmen Park Yoochun, JYJ’in yeni albümünü ajandasına ekledi. Diğer projelerle ilgili henüz bir plan olmadığını, fakat eğer öyle bir şansı olursa hayranları için bir müzik ya da televizyon projesi yapabileceğini söyledi. Pekin’de ne yemek istediği sorulduğunda hemen cevap vererek ekibinden onu ördek kızartma yemeye götürmelerini istediğini söyledi. Yemekten sonra da sıkı bir uyku çekmek istediğini söyledi. Hayat dolu ve enerjikti fakat bu yorgunluğunu gizlemeye yetmedi. Kendisinden birkaç Çince cümle kurması istendiğinde biraz utanarak “10 yıldan fazla zaman önce Çince öğrenmiştim fakat şimdi çoğunu unuttum. Bir sürü zombi/vampir filmi izlediğim için sadece “jiu ming ah” diye bağırmayı biliyorum.” dedi. (“救命啊” Çince’de “İmdat!” demektir). Bu sözleri herkesi kahkahalara boğdu.

Yoochun’un Pekin’e olan bu ziyareti onun Çin’e ilk adımı olmuş oldu. Buna rağmen o alçakgönüllülükle sadece merhaba demeye ve Çin medyasına teşekkür etmeye geldiğini söyledi. Yine de bu etkinlikten sonra Çinli hayranlarının Yoochun’u daha sık görmesi olası görünüyor. Yoochun, Missing You dizisinin pek çok farklı yerde daha fazla hayran buluşmasına vesile olacağını söyledi.

Source from Sina Entertainment(1,2)
Special thanks to micky baidubar for the video link
Translated by melodysky+Vienna@ParkYoochunSingaporeFC
Shared by ParkYoochun SGFC + JYJ3

Türkçe çeviri: Büşra Kalfa, Sefanur Özdemir, JYJ Turkey.com

Tags: Sina Entertainment yoochun Yoochun in Beijing